'Başarı Hikayesi' nedir?

Şirketler de insanlar gibidir, bir ömürleri ve bu ömürleri sırasında iniş-çıkışları olur. Zamanın yıpratıcılığı karşısında edinilmiş onca deneyim, kısa vadeli hedeflerle yaşadığımız gündelik tempo arasında gözden kaçar. İlham verici hikayeler henüz anlatılmadan unutulur.

Çözülen her problemin bir değer kattığı başarı hikayelerini yaratıcı şekilde kayda geçirmek, onları yenilere aktarmanın en iyi yolu olsa gerek.

Proje Ekibi kimlerden oluşur?

Başarı Hikayesi ekibinde bir yaratıcı editör, bir metin yazarı, bir görsel tasarımcı ve bir fotoğrafçı görev alır. Çalışmanın sonuçlanma süresi, kapsama ve yapılacak görüşmelerin detayına göre şekillenir.

Yazar

Editör

Fotoğrafçı

Görsel Tasarımcı

‘Başarı Hikayesi’ nasıl hazırlanır?

1️⃣ Editöryel hazırlık ve planlama

Hikayesi yazılacak şirketin ilgili çalışanları ve yöneticileri ile görüşülerek çalışmanın editöryel karakteristiği ve kapsamı belirlenir. Böylece, yapılacak görüşmelerin sayısı ve projenin yaklaşık zaman planı da ortaya konmuş olur.

2️⃣ Görüşmeler ve metin yazımı

Yaratıcı editör tarafından işin kapsamının ve ana mesajın belirlenmesi sonrasında görüşme trafiği planlanır ve metin yazarı görüşmeleri gerçekleştirir. Yaratıcı Editör gerekli durumlarda görüşmelere katılır.

3️⃣ Görsel yönetim ve baskı

Metin yazarının bölümleri ve ana içeriği oluşturmasıyla birlikte, grafik tasarım ve görsel iletişim desteği için tasarımcı ve fotoğrafçı devreye girer. Özellikle grafik tasarım, başarı hikayesinin infografik gibi unsurlarla zenginleştirilmesini sağlar.

Başarı Hikayenizi yazmaya başlayalım 📔
Diğer Yaratıcı Editöryel hizmetlerimizi tanıyın