Fotobiyografi nedir?

 
Bu “ömürlük hediye” ile yaşanmış bir hayatı ve bu yaşamı paylaşıldığı kişileri sonsuza kadar çok değerli bir arşivi ile saklıyoruz. Nesiller boyu yaşayan bir miras kılıyoruz.

Bu ürün, sizi, kendi kelimeleriniz ve özel fotoğraflarla anlatan, birkaç kopya ile sınırlı sayıda basılan bir hikaye.

Proje Ekibi kimlerden oluşur?

Fotobiyografi projesi, biyografisi hazırlanacak kişinin mevcut fotoğraflarının yanı sıra, profesyonel bir fotoğrafçı tarafından çekilecek yeni kareleri de içerir. Bu kareler, proje koordinatörünün yaratıcı yönetiminde tasarlanır.

Editör

 

Fotoğrafçı

 

Proje Koordinatörü

 
 

‘Fotobiyografi’ nasıl hazırlanır?

1️⃣ Editöryel çalışma

Yazar ile görüşülerek fotoğraf albümünün genel karakteristiği ortaya çıkarılır. Fotobiyografi, bir fotoğraf albümünden daha fazlasıdır; bir yaşam hikayesidir ve aslında yazarı da biyografisi anlatılan kişidir. Bununla birlikte, fotobiyografinin anlatı tarzı ve dili, yazarla yapacağı görüşmeler sonunda editör tarafından belirlenir.

 

2️⃣ Metin yazımı

Yazarın fotoğraf seçiminin ardından görüşmeci yazarı ziyaret ederek her fotoğraf için bir paragraf çıkarır. Bu fotoğraflar ile yazılar birleştirilip yazara gönderilir. Yazarın onayının ardından, 5 adet fotobiyografi özel prestij baskı sonrasında yazara teslim edilir.

 

 3️⃣ Fotoğraflar ve Baskı

Fotobiyografi, bir fotoğraf albümünden fazlasıdır. Baskı konusunda prestij üretim teknikleri tercih edilir ve son ürünün yazarın isteği ve editörün yönlendirmeleri ile özel bir kitap olması sağlanır.

 
Fotobiyografi için ilk toplantıyı yapmaya ne dersiniz? 📷
Diğer Yaratıcı Editöryel hizmetlerimizi tanıyın