Yaşanmış hikayeleri anlatmak için.

Lucida, ömürlük yaşam hikayelerini yeniden yazmak, özverili ve farklılaşmış başarı öykülerini yeni bir dille anlatmak ve butik yaklaşımlar gerektiren yazılı ve görsel iletişim ihtiyaçlarını estetik ve yalın biçimde çözmek için biraraya gelen insanlardan oluşur.

Ürün ve çözümler, proje liderlerinin yönetiminde, yazılı medya ve görsel sanatlarda deneyimli profesyonellerin ortak çalışmalarıyla ortaya çıkar. Lucida, işinin doğası gereği her seferinde yeni bir hikaye üretir.

İşimizin en önemli parçası, karşımızdaki insanın hikayesini bilmektir. Dikkatli dinleriz. Bunun için deneyimli editörler ve röportajcılarla çalışırız.

Dinleriz
Yazarız

Önümüzdeki hikayeyi dinledikten sonra, onu yeniden anlatırız. Hikayedeki birikimi en iyi kelimelerle ifade eder ve kaydederiz. Bunun için doğru metin yazarlarıyla çalışırız.

Tasarlarız

Dinleyip, kaleme aldığımız hikayeyi gözle görülür hale getirmek için üzerine ışık düşürürüz. Bunu bazen fotoğraflar çekerek, bazense grafikler hazırlayarak yaparız.

Neden ‘Lucida?’

Yaptığımız tüm bu işlerin ortak noktası, ‘Zamanın geçip gidişine karşın, hayatın bir değer oluşturması’ ve bu değerin ‘görselliği ve editöryel kalitesi yüksek hikayeler olarak’ diğer insanlara aktarılması. Geçen zamanla birlikte her insanın üzerine temas eden tek şey ‘ışık’. Bu sayede görünür oluyor ve böylece bir iz bırakıyoruz. Bu yüzden, ismimiz ‘Lucida’.

12 + 10 =