Hayatının Kitabı

Hayat hikayemiz, kalabalık bir caddenin bir köşesine otururken önümüzden geçip gidenler gibidir. Bazılarını daha belirgin hatırlar, bazılarını henüz görüş alanımızdan çıkmadan unutur, kimi zamansa kendimizi peşine takılmış bulur ve yol arkadaşı oluruz.

Hayatının Kitabı, yaşamımızda değerli bir yeri olan herkese hediye edebileceğimiz bir ‘yol arkadaşlığı hikayesi’.

Proje Ekibi kimlerden oluşur?

Kitap projesi, altı ay süren özverili bir çalışmanın sonunda oluşmaktadır. Bir görüşmeci yazar, bir deneyimli editör ve bir proje koordinatörü projede yer alır.

Yazar

Editör

Proje Koordinatörü

‘Hayatının Kitabı’ nasıl hazırlanır?

1️⃣ Editöryel hazırlık ve planlama

‘Hayatının Kitabı’nı almaya veya hediye etmeye karar verdiğinizde, Yazar ile öngörüşme yapılarak 30 soruluk bir testi tamamlamasını talep ediyoruz. Burada ‘Yazar’, Hayatının Kitabı’nda hikayesi anlatılacak kişidir.

2️⃣ Metin yazımı

Yazarın genel karakterini ve beklentilerini ortaya çıkardıktan sonra görüşmeci ve yazar havuzumuzdan kitabı yazılacak kişiye uygun görüşmeci ve yazar seçilir.

3️⃣ Kitabı yazılan kişiyle görüşmeler

Her görüşme 120 dakika sürer. Toplamda 10 görüşmenin bütün metin ve ses kayıtları alınır. 8 görüşme soru-cevap şeklinde geçerken 9’uncu görüşmede genel bir değerlendirme yapılır ve proje tamamlanır. Son görüşmenin ardından proje koordinatörü, kitabın son halini Yazar’a gönderir.

4️⃣ Fotoğraflar ve Baskı

Projenin başında Yazar’a, 50 adet fotoğrafın da kitapta olacağı belirtilir. Bu fotoğrafların hepsinin 8’inci görüşmenin sonuna kadar ‘Görüşmeciye’ teslim edilmesi beklenir. Son düzeltmelerinin ardından, 10 adet kitap yazarın tercih ettiği bir başlık ve kapak ile basılır istenen adreslere gönderilir.

Hayatının Kitabı’nı yazmak için ilk adımı atalım ✍︎
Diğer Yaratıcı Editöryel hizmetlerimizi tanıyın